6 lat gwarancji na maszyny Janome - krok po kroku

– To najdłuższa gwarancja na maszyny wieloczynnościowe w Polsce – zaznacza dystrybutor marki Janome w Polsce po wprowadzeniu 6-letniej gwarancji na pięć modeli maszyn do szycia. Dowiedz się, jak uzyskać 6 lat gwarancji na maszyny Janome.

Które maszyny Janome są objęte 6-letnią gwarancją?

Dotychczas większość maszyn japońskiej firmy miało pięcioletnią gwarancję. Od 8 listopada 2017 roku pięć modeli o wzmocnionej konstrukcji zostało objętych opieką gwarancyjną aż na 72 miesiące od daty zakupu. Są to następujące modele maszyn do szycia Janome:

 • Janome 393
 • Janome 415
 • Janome 419S
 • Janome 423S
 • Janome Easy Jeans Heavy Duty 1800
 • Janome MC6700P

Jak uzyskać 6 lat gwarancji na maszyny do szycia Janome?

Przepis na to, żeby cieszyć się z sześcioletniej gwarancji na maszynę Janome, jest dokładnie taki sam, jak w przypadku maszyn z gwarancją na pięć lat. A zatem, domyślnie okres gwarancyjny wynosi trzy lata (36 miesięcy), ale łatwo można go wydłużyć. Żeby to zrobić, należy:

 • W ciągu 30 dni od zakupu maszyny zarejestrować ją na stronie www.janome.pl,
 • Oddać maszynę na płatny przegląd w serwisie sprawnamaszyna.pl pomiędzy 24., a 36. miesiącem od daty zakupu urządzenia. Po wykonaniu takiego przeglądu gwarancja zostanie wydłużona do 72 miesięcy od dnia zakupu, a stosowna informacja na ten temat pojawi się w karcie gwarancyjnej maszyny. TUTAJ dowiesz się, ile kosztuje taki przegląd, obejmujący kompleksowe czyszczenie, oliwienie i regulację maszyny.

6 lat gwarancji na maszyny do szycia Janome – dlaczego sprawnamaszyna.pl?

Tak, jak jest to napisane w karcie gwarancyjnej, okresowy przegląd odbywa się w serwisie gwaranta. A tym serwisem, należącym do spółki ETI, jest właśnie sprawnamaszyna.pl. To jedyne miejsce, w którym może zostać przeprowadzony przegląd gwarancyjny maszyn do szycia, owerloków, coverloków, maszyno-hafciarek i hafciarek Janome.

Łatwo do nas trafisz. Nasz adres to:

  sprawnamaszyna.pl
  ul.Poznańska 75
  60-185 Skórzewo

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, skontaktuj się z nami.

6 lat gwarancji Janome – jak dostarczyć maszynę na przegląd?

Są trzy sposoby przekazania maszyny do serwisu na okresowy przegląd wydłużający gwarancję:

 • osobiste doręczenie,
 • zorganizowanie przesyłki na własną rękę,
 • skorzystanie z usługi door to door.

Maszynę, która ma mieć wydłużoną gwarancję do 6 lat, możesz przekazać nam osobiście, przyjeżdżając do serwisu w Skórzewie. Na terenie posesji mamy parking, na którym zaparkujesz swój samochód bezpłatnie i bezpiecznie. Ponadto masz możliwość umówienia się na wizytę w serwisie, a wówczas nasz mechanik dokona przeglądu maszyny „od ręki”. Więcej na ten temat – czytaj TUTAJ.

6 lat gwarancji na maszyny Janome - kurier DPD

Inną popularną metodą dostarczenia nam maszyny jest wysyłka. Może się ona odbyć za pośrednictwem poczty lub dowolnej firmy kurierskiej. Należy jednak zadbać o to, żeby maszyna była prawidłowo spakowana i odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami w czasie transportu. TUTAJ dowiesz się, jak właściwie przygotować maszynę do wysyłki.
Masz też możliwość skorzystania ze specjalnej usługi transportowej door to door, którą przygotowaliśmy wspólnie z firmą kurierską DPD. Po dokonaniu zgłoszenia na stronie sprawnamaszyna.pl kurier odbierze od Ciebie maszynę, przywiezie do nas na przegląd, a po nim odwiezie pod wskazany adres. Transport w jedną i drugą stronę kosztuje po 20 zł i jest płatny dopiero przed odesłaniem maszyny do Ciebie.

6 lat gwarancji na maszyny Janome – ile trwa przegląd?

6 lat gwarancji na maszyny Janome - przegląd maszyny w serwisie

Przegląd to kompleksowa usługa, która obejmuje rozkręcenie maszyny, czyszczenie, oliwienie i smarowanie, sprawdzenie poprawności działania podzespołów, regulację maszyny. Całość kończy się szyciem testowym. Dokładny opis tej usługi znajdziesz TUTAJ.

Serwis trwa ok. 2-4 godzin. To minimalny czas, jaki Twoja maszyna spędzi u nas. W praktyce jednak rzadko się zdarza, że możemy podjąć się zadania od razu. Najprawdopodobniej nasz mechanik zajmie się Twoją maszyną nazajutrz lub po dwóch dniach od momentu, gdy trafi ona do naszego serwisu. Zdarza się jednak, że przy dużej liczbie zgłoszeń, czas ten wydłuża się o kilka dni.

6 lat gwarancji na maszyny Janome - czyszczenie maszyny w serwisie

Dodajmy też, że w ramach przeglądu możesz liczyć na to, że nasz specjalista dokona wymiany zużytych lub uszkodzonych podzespołów maszyny. Robimy to jednak dopiero po uzyskaniu Twojej zgody, dlatego, że wiąże się to z dodatkowym wydatkiem. Jeśli daną część mamy pod ręką, to taka wymiana nie wpływa znacząco na wydłużenie czasu przeglądu. Jeżeli jednak musimy ją sprowadzić z własnego magazynu, to termin wykonania usługi wydłuży się o jeden dzień roboczy.

6 lat gwarancji na maszyny Janome - certyfikaty

Oddając nam maszynę możesz być pewien, że trafia ona w ręce fachowców, którzy mają wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje potwierdzone certyfikatami. Tytuły te zostały przyznane po szkoleniach przeprowadzonych przez firmę Janome. Nasi specjaliści w możliwie najkrótszym czasie sprawdzą Twoją maszynę, a my przedłużymy gwarancję na nią do 6 lat. Naprawdę warto oddać nam swój sprzęt na kilka dni i zyskać dzięki temu spokój na kolejne co najmniej trzy lata. A przede wszystkim cieszyć się z tego, że maszyna znów szyje jak nowa.

Wykonanie przeglądu przedłużającego gwarancję najszybciej zlecisz nam za pomocą prostego FORMULARZA ZGŁOSZENIA maszyny do serwisu. Ciesz się nową, dłuższą, 6-letnią gwarancją.