Najczęściej zadawane pytania

naprawa maszyn do szycia, ogólnopolski serwis maszyn do szycia - sprawnamaszyna.pl - ile kosztuje naprawa maszyny do szycia, jak długo trwa

maszyna do szycia nie szyje, dlaczego maszyna nie szyje - FAQ sprawnamaszyna.pl

Dlaczego maszyna nie szyje

Maszyna do szycia nie szyje, dlaczego maszyna nie szyje? Co zrobić, gdy maszyna nie szyje? Uspokajamy – wiele Waszych zgłoszeń nie jest związanych z żadną poważną usterką maszyny. Wiele problemów będziesz w stanie rozwiązać własnoręcznie. O tym, na co zwrócić uwagę, co sprawdzić, gdy maszyna nie szyje, piszemy TUTAJ.

Oczywiście bardzo chętnie pomożemy Ci rozwiązać problem, ale podpowiadamy, by w pierwszej kolejności upewnić się, czy postępujesz zgodnie z instrukcją obsługi. Należy bowiem pamiętać o tym, że za prawidłowy ścieg odpowiadają przede wszystkim: dobrze dobrana i nawleczona nić, igła odpowiednia do szytego materiału i danej maszyny oraz właściwe ustawienia samej maszyny. Nie można też zapominać o regularnym czyszczeniu i oliwieniu maszyny. O tym, jak i kiedy to robić – przeczytasz TUTAJ.

Jeżeli wszystkie parametry są właściwe, igły i nici takie jak trzeba, a maszyna do szycia nadal nie szyje tak, jak powinna, wówczas zachęcamy do kontaktu z serwisem sprawnamaszyna.pl. Przez telefon lub w korespondencji mailowej postaramy się ustalić, w czym tkwi problem i znaleźć rozwiązanie.

Gdy okaże się jednak, że pomoc zdalna nie jest możliwa, Twojej maszynie będą musieli się przyjrzeć nasi mechanicy. Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIA maszyny do serwisu i dostarcz ją do nas. Jest spora szansa na to, że maszyna stanie na nogi po gruntownym i kompleksowym przeglądzie w naszym serwisie. O tym, co obejmuje taki przegląd, jak wygląda i dlaczego jest tak istotny – dowiesz się TUTAJ.

O tym, jak przygotować maszynę do wysyłki, czytaj TUTAJ.

Jak wysłać maszynę do szycia do serwisu - FAQ sprawnamaszyna.pl

Jak wysłać maszynę do szycia do serwisu

Nie wiesz, jak wysłać maszynę do szycia do serwisu? Sprawnamaszyna.pl mieści się w Skórzewie, przy ul. Poznańskiej 75. Maszynę do szycia, hafciarkę czy owerlok można nam więc dostarczyć osobiście lub przysłać na adres:

sprawnamaszyna.pl
ul. Poznańska 75
60-185 Skórzewo

W przypadku napraw gwarancyjnych maszyn do szycia firm Janome i Elna mamy dla Ciebie specjalną usługę door to door (po angielsku „od drzwi do drzwi”). W jej ramach dostarczenie maszyny do serwisu odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy spakować maszynę w oryginalny karton i styropiany, następnie zgłosić u nas usterkę za pomocą formularza i czekać na kuriera firmy DPD, który w dogodnym dla Ciebie terminie odbierze przesyłkę pod wskazanym przez Ciebie adresem. Następnie, po wykonaniu naprawy, kurier dostarczy maszynę z powrotem pod wybrany adres. Jeśli preferujesz to możemy przygotować dla Ciebie etykietę do samodzielnego nadania spakowanej maszyny w punkcie DPD Pickup (tu możesz wyszukać punkt nadania: https://www.dpd.com/pl/pl/dpd-pickup/znajdz-punkt-pickup/)

W przypadku napraw pogwarancyjnych usługa door to door jest płatna i kosztuje 29 zł za odebranie maszyny od klienta oraz kolejne 29 zł za odesłanie jej po naprawie. Gdy wartość przesyłanego urządzenia przekracza 10tys zł lub jej gabaryt jest duży (hafciarka Janome MB lub hafciarka Janome MC550) koszty wysyłki wzrastają do 79 zł w jedną stronę. Tutaj również możesz skorzystać z punktów DPD Pickup jak w przypadku naprawy gwarancyjnej i po przygotowaniu przez nas etykiety do nadania nadać maszynę w punkcie DPD Pickup.

Jeżeli zamierzasz wysłać maszynę w paczce pocztowej lub skorzystać z usług firmy kurierskiej, przeczytaj, jak należy przygotować maszynę do wysyłki.

Masz pytania? – skontaktuj się z nami.

bezpłatny transport maszyny do szycia do serwisu - FAQ sprawnamaszyna.pl - darmowa dostawa door to door

Jak wygląda bezpłatny transport maszyny do szycia do serwisu?

Bezpłatny transport maszyny do szycia do serwisu w ramach oferty door to door to nasza specjalna usługa. Przygotowaliśmy ją dla użytkowników maszyn Janome i Elna, które muszą trafić na naprawę gwarancyjną. Nazwa tej usługi to po angielsku „od drzwi do drzwi”. Dla Ciebie oznacza to w praktyce tyle, że wyślesz maszynę do serwisu bez wychodzenia z domu. I to za darmo! Opłacony przez nas kurier firmy DPD zgłosi się do Ciebie w umówionym terminie, we wskazanym przez Ciebie miejscu i odbierze maszynę. Na tych samych zasadach odwiezie ją po naprawie.

Do Twoich obowiązków będzie należało jedynie zgłoszenie usterki na stronie sprawnamaszyna.pl i właściwe spakowanie maszyny. Najlepiej w styropiany, które były dołączone do niej od nowości, oraz oryginalny karton. Więcej o prawidłowym przygotowaniu maszyny do wysyłki – czytaj TUTAJ.

Z usługi door to door możesz też skorzystać także wtedy, gdy Twoja maszyna jest już po gwarancji i wymaga wizyty w serwisie. A także wtedy, gdy ma do nas trafić na płatny przegląd wydłużający gwarancję (dotyczy tylko maszyn Janome i Elna). W obu tych przypadkach za odebranie maszyny przez kuriera trzeba zapłacić. Cena to 29 zł brutto plus ewentualnie kolejne 29 zł brutto, jeśli kurier ma również przywieźć z serwisu naprawioną maszynę.

jak długo trwa naprawa maszyny do szycia - sprawnamaszyna.pl FAQ - ile trwa naprawa maszyny do szycia

Jak długo trwa naprawa maszyny do szycia w serwisie

Zastanawiasz się nad tym, czy oddać maszynę do serwisu, bo obawiasz się, że będziesz musiał się z nią rozstać na długie tygodnie? Nie wiesz, jak długo trwa naprawa maszyny do szycia? Już wyjaśniamy. Czas pobytu maszyny w serwisie sprawnamaszyna.pl jest zróżnicowany i zależy od konkretnego przypadku, rodzaju usterki czy dostępności części zamiennych. Kolejność realizacji napraw determinuje data wpłynięcia zgłoszenia. Średnio czas jaki maszyna musi spędzić w serwisie to 2-3 tygodnie od momentu dostarczenia urządzenia.

W wyjątkowych wypadkach, szczególnie w przypadku nietypowych usterek, zdarza się, że czas oczekiwania na naprawę może wydłużyć się do kilku miesięcy. Dzieje się tak, gdy zajdzie konieczność zamówienia danego podzespołu u producenta. W takiej sytuacji zapewniamy Cię, że część zamienna potrzebna do naprawy Twojej maszyny znajdzie się w naszym serwisie tak szybko, jak to tylko możliwe.

Masz pytania? – skontaktuj się z nami.

Jak naprawić maszynę do szycia, naprawa maszyny do szycia - FAQ sprawnamaszyna.pl

Jak naprawić maszynę do szycia

Nie wiesz, jak naprawić maszynę do szycia i czy w ogóle można to zrobić samemu? Nie wszystkie awarie Twojej maszyny oznaczają przecież konieczność przysłania sprzętu do serwisu. Część drobnych usterek czy uszkodzeń można usunąć we własnym zakresie także w maszynach do szycia, które są objęte gwarancją. Takie czynności jak zdjęcie pokrywy bocznej w celu wymiany żarówki, czy oczyszczenia lub naoliwienia maszyny można wykonać samemu (o tym, jak i kiedy zadbać o konserwację maszyny, przeczytasz TUTAJ).

Podobnie rzecz się ma z wymianą stopki, uszkodzonego bębenka czy pękniętej płytki ściegowej. Zdjęcie jej (także odkręcenie śrub mocujących płytkę) nie powoduje utraty gwarancji. Poznaj najczęstsze powody tego, że maszyna nie szyje i gotowe rozwiązania – piszemy o tym TUTAJ.

Wiesz, co dolega Twojej maszynie i jaką część trzeba wymienić, by urządzenie pracowało jak trzeba, ale nie masz pojęcia, gdzie kupić dany element? Skontaktuj się z nami. Doradzimy i pomożemy rozwiązać problem.

wysyłka maszyny do szycia kurierem do serwisu, kurier DPD - sprawnamaszyna.pl

Wysyłka maszyny do szycia kurierem do serwisu

Dla posiadaczy maszyn Elna i Janome, które muszą znaleźć się w naszym serwisie w okresie gwarancji, przygotowaliśmy specjalną, bezpłatną usługę door to door. W jej ramach wysyłka maszyny do szycia kurierem do serwisu odbywa się odbywa się za pośrednictwem firmy DPD.

Jeśli więc zgłoszenie serwisowe na naszej stronie masz już za sobą, możesz przygotować maszynę do wysyłki [sprawdź, jak to zrobić] i czekać na kuriera. Odbierze on maszynę w wybranym przez Ciebie terminie i miejscu, a następnie dostarczy do serwisu sprawnamaszyna.pl. Po usunięciu usterki odeślemy Ci maszynę, również korzystając z usług firmy kurierskiej DPD.

Przypominamy, że program door to door jest bezpłatny, bo to my pokrywamy koszty związane zarówno z dostarczeniem maszyny do serwisu, jak i odesłaniem jej do Ciebie po wykonaniu usługi.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że większość z nas chce wiedzieć, co dzieje się z naszą przesyłką. Dlatego wyślemy Ci numer listu przewozowego, z którym żebyś łatwo sprawdzisz status swojej przesyłki.

kurier DPD, śledzenie przesyłki - sprawnamaszyna.pl

Z usługi door to door możesz skorzystać także wtedy, gdy chcesz wysłać maszynę Janome lub Elna na przegląd przedłużający gwarancję. Mało tego, możesz dostarczyć nam w ten sposób dowolną maszynę na przegląd lub naprawę. Procedura jest dokładnie taka sama, jak w przypadku wysyłki na naprawę gwarancyjną. Różnica? Jest to usługa odpłatna. Transport maszyny za pośrednictwem kuriera DPD kosztuje 20 zł w jedną stronę.

Oczywiście nie widzimy żadnych przeszkód, jeśli chcesz skorzystać z usług innej firmy kurierskiej lub nadać paczkę pocztową. Bardzo ważne jest tylko, żeby właściwie zabezpieczyć maszynę i zminimalizować ryzyko uszkodzenia jej podczas transportu.

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - 5 lat gwarancji na maszynę do szycia

Wyjaśnimy tutaj, jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna. Przypominamy, że prawie wszystkie maszyny do szycia, owerloki, coverloki, maszyno-hafciarki i hafciarki firm Janome oraz Elna są objęte pięcioletnią gwarancją. Na wybrane modele maszyn Janome obowiązuje nawet 6-letnia gwarancja. Żeby jednak skorzystać z 60- lub 72-miesięcznego okresu gwarancyjnego, należy wykonać płatny przegląd maszyny w serwisie sprawnamaszyna.pl między 24. a 36. miesiącem od daty zakupu urządzenia.

Gdzie odbywa się przegląd gwarancyjny maszyn Janome i Elna?


Ogólnopolski serwis maszyn do szycia sprawnamaszyna.pl ma swoją siedzibę w Skórzewie. Nasz adres to:
sprawnamaszyna.pl
ul. Poznańska 75
60-185 Skórzewo
Serwis jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.  Skontaktuj się z nami.

Jak dostarczyć maszynę na przegląd gwarancyjny?

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - jak wysłać maszynę do serwisu

Możliwe są trzy sposoby przekazania maszyny do serwisu:

 • osobiste doręczenie
 • zorganizowanie przesyłki na własną rękę
 • skorzystanie z płatnej usługi door to door.

Maszynę, która ma mieć wydłużoną gwarancję z 3 do 5 lub 6 lat (w przypadku niektórych modeli maszyn Janome), możesz przekazać nam osobiście, przyjeżdżając do serwisu w Poznaniu. Na terenie posesji mamy parking, na którym zaparkujesz swój samochód. Ponadto jest możliwość umówienia się na wizytę w serwisie, a wówczas nasz mechanik dokona przeglądu maszyny „od ręki”. Więcej na ten temat – czytaj TUTAJ.
Inną popularną metodą dostarczenia maszyny jest wysyłka. Można jej dokonać za pośrednictwem poczty lub dowolnej firmy kurierskiej. Należy jednak zadbać o to, żeby maszyna była prawidłowo spakowana i zabezpieczona przed uszkodzeniami w transporcie. TUTAJ dowiesz się, jak właściwie przygotować maszynę do wysyłki.

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - kurier DPD
Masz też możliwość skorzystania ze specjalnej usługi transportowej door to door, którą przygotowaliśmy wspólnie z firmą kurierską DPD. Po dokonaniu zgłoszenia na stronie sprawnamaszyna.pl kurier odbierze od Ciebie maszynę. Następnie przywiezie do nas na przegląd, a po nim odwiezie pod wskazany adres. W takim przypadku transport w jedną stronę kosztuje 20 zł i jest płatny dopiero przed odesłaniem maszyny do Ciebie.

Ile trwa przegląd gwarancyjny maszyn Janome i Elna w serwisie?

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - Elna 664 Pro
Przegląd to kompleksowa usługa, która obejmuje rozkręcenie maszyny, czyszczenie, oliwienie i smarowanie, sprawdzenie poprawności działania podzespołów, regulację maszyny. Całość kończy się szyciem testowym. Dokładny opis przeglądu maszyny w serwisie znajdziesz TUTAJ.
W przypadku maszyn do szycia, owerloków, coverloków, maszyno-hafciarek i hafciarek jednoigłowych taki serwis trwa ok. 2-4 godzin. To minimalny czas, jaki Twoja maszyna spędzi u nas na przeglądzie.
W praktyce jednak rzadko się zdarza, że możemy zająć się nowym zgłoszeniem od razu. Najprawdopodobniej nasz mechanik pochyli się nad Twoją maszyną nazajutrz lub po dwóch dniach od momentu, gdy trafi ona do naszego serwisu. Zdarza się jednak, że przy dużej liczbie zgłoszeń, czas ten wydłuża się o kilka dni.

Możesz liczyć na to, że ramach przeglądu nasz specjalista wymieni zużyte lub uszkodzone podzespoły maszyny. Robimy to jednak dopiero po uzyskaniu zgody posiadacza maszyny, ze względu na to, że wiąże się to z dodatkowym wydatkiem. Jeśli daną część mamy pod ręką, to taka wymiana nie wpływa znacząco na wydłużenie czasu przeglądu. Jeżeli jednak musimy ją sprowadzić z własnego magazynu, to termin wykonania usługi wydłuży się o jeden dzień.

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - maszyna Janome Skyline S5 w serwisie

Powierzając nam swoją maszynę, możesz być pewien, że trafia ona w ręce fachowców, którzy posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysokie kwalifikacje. Tytuły te zostały przyznane po szkoleniach przeprowadzonych przez producentów maszyn Janome i Elna. Nasi specjaliści sprawdzą Twoją maszynę, a my przedłużymy gwarancję na nią do 5 lat. W przypadku wybranych modeli Janome będzie to 6 lat. Naprawdę warto oddać nam swój sprzęt na kilka dni i zyskać dzięki temu spokój na kolejne, co najmniej, dwa lata. A przede wszystkim cieszyć się z tego, że maszyna szyje jak nowa.

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna – dlaczego sprawnamaszyna.pl?

Firma ETI to jedyny autoryzowany serwis maszyn Janome i Elna w Polsce. Jako jedyni w kraju dokonujemy przeglądów maszyn Janome i Elna, przedłużających gwarancje z 3 do 5 lat. A nawet 6 lat w przypadku wybranych modeli Janome.
Jeżeli przegląd nie zostanie przeprowadzony w naszym serwisie między 24. a 36. miesiącem od dnia nabycia maszyny, wówczas gwarancja przestanie obowiązywać po upływie 36 miesięcy od zakupu.
Nie przegap tego terminu. Jeśli masz maszynę Janome z 5- bądź 6-letnią gwarancją lub maszynę Elna z 5-letnią gwarancją i nie chcesz tej gwarancji stracić, wypełnij prosty FORMULARZ ZGŁOSZENIA maszyny do serwisu. Zleć nam wykonanie przeglądu i ciesz się dłuższą gwarancją.

6 lat gwarancji na maszyny Janome - krok po kroku

To najdłuższa gwarancja na maszyny wieloczynnościowe w Polsce – zaznacza dystrybutor marki Janome w Polsce po wprowadzeniu 6-letniej gwarancji na pięć modeli maszyn do szycia. Dowiedz się, jak uzyskać 6 lat gwarancji na maszyny Janome.

Które maszyny Janome są objęte 6-letnią gwarancją?

Dotychczas większość maszyn japońskiej firmy miało pięcioletnią gwarancję. Od 8 listopada 2017 roku pięć modeli o wzmocnionej konstrukcji zostało objętych opieką gwarancyjną aż na 72 miesiące od daty zakupu. Są to następujące modele maszyn do szycia Janome:

 • Janome 393
 • Janome 415
 • Janome 419S
 • Janome 423S
 • Janome Easy Jeans Heavy Duty 1800
 • Janome MC6700P

Jak uzyskać 6 lat gwarancji na maszyny do szycia Janome?

Przepis na to, żeby cieszyć się z sześcioletniej gwarancji na maszynę Janome, jest dokładnie taki sam, jak w przypadku maszyn z gwarancją na pięć lat. A zatem, domyślnie okres gwarancyjny wynosi trzy lata (36 miesięcy), ale łatwo można go wydłużyć. Żeby to zrobić, należy:

 • W ciągu 30 dni od zakupu maszyny zarejestrować ją na stronie www.janome.pl,
 • Oddać maszynę na płatny przegląd w serwisie sprawnamaszyna.pl pomiędzy 24., a 36. miesiącem od daty zakupu urządzenia. Po wykonaniu takiego przeglądu gwarancja zostanie wydłużona do 72 miesięcy od dnia zakupu, a stosowna informacja na ten temat pojawi się w karcie gwarancyjnej maszyny. TUTAJ dowiesz się, ile kosztuje taki przegląd, obejmujący kompleksowe czyszczenie, oliwienie i regulację maszyny.

6 lat gwarancji na maszyny do szycia Janome – dlaczego sprawnamaszyna.pl?

Tak, jak jest to napisane w karcie gwarancyjnej, okresowy przegląd odbywa się w serwisie gwaranta. A tym serwisem, należącym do spółki ETI, jest właśnie sprawnamaszyna.pl. To jedyne miejsce, w którym może zostać przeprowadzony przegląd gwarancyjny maszyn do szycia, owerloków, coverloków, maszyno-hafciarek i hafciarek Janome.

Łatwo do nas trafisz. Nasz adres to:

  sprawnamaszyna.pl
  ul.Poznańska 75
  60-185 Skórzewo

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, skontaktuj się z nami.

6 lat gwarancji Janome – jak dostarczyć maszynę na przegląd?

Są trzy sposoby przekazania maszyny do serwisu na okresowy przegląd wydłużający gwarancję:

 • osobiste doręczenie,
 • zorganizowanie przesyłki na własną rękę,
 • skorzystanie z usługi door to door.

Maszynę, która ma mieć wydłużoną gwarancję do 6 lat, możesz przekazać nam osobiście, przyjeżdżając do serwisu w Skórzewie. Na terenie posesji mamy parking, na którym zaparkujesz swój samochód bezpłatnie i bezpiecznie. Ponadto masz możliwość umówienia się na wizytę w serwisie, a wówczas nasz mechanik dokona przeglądu maszyny „od ręki”. Więcej na ten temat – czytaj TUTAJ.

6 lat gwarancji na maszyny Janome - kurier DPD

Inną popularną metodą dostarczenia nam maszyny jest wysyłka. Może się ona odbyć za pośrednictwem poczty lub dowolnej firmy kurierskiej. Należy jednak zadbać o to, żeby maszyna była prawidłowo spakowana i odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami w czasie transportu. TUTAJ dowiesz się, jak właściwie przygotować maszynę do wysyłki.
Masz też możliwość skorzystania ze specjalnej usługi transportowej door to door, którą przygotowaliśmy wspólnie z firmą kurierską DPD. Po dokonaniu zgłoszenia na stronie sprawnamaszyna.pl kurier odbierze od Ciebie maszynę, przywiezie do nas na przegląd, a po nim odwiezie pod wskazany adres.

6 lat gwarancji na maszyny Janome – ile trwa przegląd?

6 lat gwarancji na maszyny Janome - przegląd maszyny w serwisie

Przegląd to kompleksowa usługa, która obejmuje rozkręcenie maszyny, czyszczenie, oliwienie i smarowanie, sprawdzenie poprawności działania podzespołów, regulację maszyny. Całość kończy się szyciem testowym. Dokładny opis tej usługi znajdziesz TUTAJ.

Serwis trwa ok. 2-4 godzin. To minimalny czas, jaki Twoja maszyna spędzi u nas. W praktyce jednak rzadko się zdarza, że możemy podjąć się zadania od razu. Najprawdopodobniej nasz mechanik zajmie się Twoją maszyną nazajutrz lub po dwóch dniach od momentu, gdy trafi ona do naszego serwisu. Zdarza się jednak, że przy dużej liczbie zgłoszeń, czas ten wydłuża się o kilka dni.

6 lat gwarancji na maszyny Janome - czyszczenie maszyny w serwisie

Dodajmy też, że w ramach przeglądu możesz liczyć na to, że nasz specjalista dokona wymiany zużytych lub uszkodzonych podzespołów maszyny. Robimy to jednak dopiero po uzyskaniu Twojej zgody, dlatego, że wiąże się to z dodatkowym wydatkiem. Jeśli daną część mamy pod ręką, to taka wymiana nie wpływa znacząco na wydłużenie czasu przeglądu. Jeżeli jednak musimy ją sprowadzić z własnego magazynu, to termin wykonania usługi wydłuży się o jeden dzień roboczy.

6 lat gwarancji na maszyny Janome - certyfikaty

Oddając nam maszynę możesz być pewien, że trafia ona w ręce fachowców, którzy mają wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje potwierdzone certyfikatami. Tytuły te zostały przyznane po szkoleniach przeprowadzonych przez firmę Janome. Nasi specjaliści w możliwie najkrótszym czasie sprawdzą Twoją maszynę, a my przedłużymy gwarancję na nią do 6 lat. Naprawdę warto oddać nam swój sprzęt na kilka dni i zyskać dzięki temu spokój na kolejne co najmniej trzy lata. A przede wszystkim cieszyć się z tego, że maszyna znów szyje jak nowa.

Wykonanie przeglądu przedłużającego gwarancję najszybciej zlecisz nam za pomocą prostego FORMULARZA ZGŁOSZENIA maszyny do serwisu. Ciesz się nową, dłuższą, 6-letnią gwarancją.

Load More