Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - 5 lat gwarancji na maszynę do szycia

Wyjaśnimy tutaj, jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna. Przypominamy, że prawie wszystkie maszyny do szycia, owerloki, coverloki, maszyno-hafciarki i hafciarki firm Janome oraz Elna są objęte pięcioletnią gwarancją. Na wybrane modele maszyn Janome obowiązuje nawet 6-letnia gwarancja. Żeby jednak skorzystać z 60- lub 72-miesięcznego okresu gwarancyjnego, należy wykonać płatny przegląd maszyny w serwisie sprawnamaszyna.pl między 24. a 36. miesiącem od daty zakupu urządzenia.

Gdzie odbywa się przegląd gwarancyjny maszyn Janome i Elna?

Ogólnopolski serwis maszyn do szycia sprawnamaszyna.pl ma swoją siedzibę w Skórzewie. Nasz adres to:
sprawnamaszyna.pl
ul. Poznańska 75
60-185 Skórzewo
Serwis jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.  Skontaktuj się z nami.

Jak dostarczyć maszynę na przegląd gwarancyjny?

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - jak wysłać maszynę do serwisu

Możliwe są trzy sposoby przekazania maszyny do serwisu:

  • osobiste doręczenie
  • zorganizowanie przesyłki na własną rękę
  • skorzystanie z płatnej usługi door to door.

Maszynę, która ma mieć wydłużoną gwarancję z 3 do 5 lub 6 lat (w przypadku niektórych modeli maszyn Janome), możesz przekazać nam osobiście, przyjeżdżając do serwisu w Poznaniu. Na terenie posesji mamy parking, na którym zaparkujesz swój samochód. Ponadto jest możliwość umówienia się na wizytę w serwisie, a wówczas nasz mechanik dokona przeglądu maszyny „od ręki”. Więcej na ten temat – czytaj TUTAJ.
Inną popularną metodą dostarczenia maszyny jest wysyłka. Można jej dokonać za pośrednictwem poczty lub dowolnej firmy kurierskiej. Należy jednak zadbać o to, żeby maszyna była prawidłowo spakowana i zabezpieczona przed uszkodzeniami w transporcie. TUTAJ dowiesz się, jak właściwie przygotować maszynę do wysyłki.

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - kurier DPD
Masz też możliwość skorzystania ze specjalnej usługi transportowej door to door, którą przygotowaliśmy wspólnie z firmą kurierską DPD. Po dokonaniu zgłoszenia na stronie sprawnamaszyna.pl kurier odbierze od Ciebie maszynę. Następnie przywiezie do nas na przegląd, a po nim odwiezie pod wskazany adres. W takim przypadku transport w jedną stronę kosztuje 20 zł i jest płatny dopiero przed odesłaniem maszyny do Ciebie.

Ile trwa przegląd gwarancyjny maszyn Janome i Elna w serwisie?

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - Elna 664 Pro
Przegląd to kompleksowa usługa, która obejmuje rozkręcenie maszyny, czyszczenie, oliwienie i smarowanie, sprawdzenie poprawności działania podzespołów, regulację maszyny. Całość kończy się szyciem testowym. Dokładny opis przeglądu maszyny w serwisie znajdziesz TUTAJ.
W przypadku maszyn do szycia, owerloków, coverloków, maszyno-hafciarek i hafciarek jednoigłowych taki serwis trwa ok. 2-4 godzin. To minimalny czas, jaki Twoja maszyna spędzi u nas na przeglądzie.
W praktyce jednak rzadko się zdarza, że możemy zająć się nowym zgłoszeniem od razu. Najprawdopodobniej nasz mechanik pochyli się nad Twoją maszyną nazajutrz lub po dwóch dniach od momentu, gdy trafi ona do naszego serwisu. Zdarza się jednak, że przy dużej liczbie zgłoszeń, czas ten wydłuża się o kilka dni.

Możesz liczyć na to, że ramach przeglądu nasz specjalista wymieni zużyte lub uszkodzone podzespoły maszyny. Robimy to jednak dopiero po uzyskaniu zgody posiadacza maszyny, ze względu na to, że wiąże się to z dodatkowym wydatkiem. Jeśli daną część mamy pod ręką, to taka wymiana nie wpływa znacząco na wydłużenie czasu przeglądu. Jeżeli jednak musimy ją sprowadzić z własnego magazynu, to termin wykonania usługi wydłuży się o jeden dzień.

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna - maszyna Janome Skyline S5 w serwisie

Powierzając nam swoją maszynę, możesz być pewien, że trafia ona w ręce fachowców, którzy posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysokie kwalifikacje. Tytuły te zostały przyznane po szkoleniach przeprowadzonych przez producentów maszyn Janome i Elna. Nasi specjaliści sprawdzą Twoją maszynę, a my przedłużymy gwarancję na nią do 5 lat. W przypadku wybranych modeli Janome będzie to 6 lat. Naprawdę warto oddać nam swój sprzęt na kilka dni i zyskać dzięki temu spokój na kolejne, co najmniej, dwa lata. A przede wszystkim cieszyć się z tego, że maszyna szyje jak nowa.

Jak przedłużyć gwarancję na maszyny Janome i Elna – dlaczego sprawnamaszyna.pl?

Firma ETI to jedyny autoryzowany serwis maszyn Janome i Elna w Polsce. Jako jedyni w kraju dokonujemy przeglądów maszyn Janome i Elna, przedłużających gwarancje z 3 do 5 lat. A nawet 6 lat w przypadku wybranych modeli Janome.
Jeżeli przegląd nie zostanie przeprowadzony w naszym serwisie między 24. a 36. miesiącem od dnia nabycia maszyny, wówczas gwarancja przestanie obowiązywać po upływie 36 miesięcy od zakupu.
Nie przegap tego terminu. Jeśli masz maszynę Janome z 5- bądź 6-letnią gwarancją lub maszynę Elna z 5-letnią gwarancją i nie chcesz tej gwarancji stracić, wypełnij prosty FORMULARZ ZGŁOSZENIA maszyny do serwisu. Zleć nam wykonanie przeglądu i ciesz się dłuższą gwarancją.